Aktuální vrh S

13.3.2018

Přesně po týdnu od narození našich miminek přinášíme nové informace. Je až neskutečně krásné sledovat, jak se maminka Nanynka stará, jak jsou všechna miminka spokojená a klidná. Není mezi nimi ani jedno uplakané nebo nespokojené miminko. Nanynka má dostatek mlíčka a zřejmě asi velmi kvalitního. Porodní váhy se za týden více než zdvojnásobily. A co je u nás nového? Štěňátka dostala nádherný pokojíček, který je umístěn v obývacím pokoji. Ten je ideálním místem pro socializaci od prvního okamžiku, kdy štěňátka rozlepí ouška a otevřou očička. Svět budou vnímat takový, jaký opravdu je. Od malinka se tak potkají ze vším, co se v domácnosti děje, nebudou se bát žádných cizích zvuků a hlavně, vše pro ně bude zcela přirozené. Také jste si mohli všimnout, že začaly opadávat chloupky. Ty postupně opadávají od hlavičky směrem k ocásku. V prvním týdnu nás také navštívila paní fotografka. Pro nové majitele musíme mít přeci vzpomínkové album. Za týden nás sledujte. Zase přineseme novinky ze štěněcího pokojíčku.

1. SINGLE  (bílo - černý) - porodní váha 244g / 1. týden 544g
2. SAXANA (černá - bílé znaky, pálení)  - porodní váha 236g / 1. týden 498g
3. SUSHENKA (bílá - modré znaky)  - porodní váha 231g / 1. týden 520g
4. SIXTY SIX (bílá - černé znaky) - porodní váha 244g / 1. týden 547g
5. SASANCA (modrá - bílé znaky, pálení) - porodní váha 235g / 1. týden 511g
Dne 4.3.2018 se v naší chovatelské stanici Punto Valentino narodilo 5 krásných miminek plemene Americký bezsrstý teriér.
Po 15. měsíční chovatelské pauze jsme se opět dočkali a ta nejkrásnější vůně - vůně štěňátek je zde. Všechna miminka jsou silná a typově jedno jako druhé. Porodní váhy byly vysoké a velmi vyrovnané 231 - 244g. 
A co ve svém bříšku Nanynka schovávala? Čtyři krásné holčičky a jednoho chlapečka. 
Porod proběhl úžasně a maminka Nanynka se stala naprosto báječnou, starostlivou a milující maminkou. Jsme moc šťastní a už se těšíme, až budeme pravidelně vkládat informace, fotografie a videa, jak naše miminka rostou a prospívají. Sledujte nás.

1. SINGLE  (bílo - černý) - porodní váha 244g
"...prostě jediný chlap mezi ženami..."

2. SAXANA (černá - bílé znaky, pálení)  - porodní váha 236g
"...naše černá čarodějnice ..."

3. SUSHENKA (bílá - modré znaky)  - porodní váha 231g
"...neskutečně sladká ..."

4. SIXTY SIX (bílá - černé znaky) - porodní váha 244g
"...malá ďáblice ..."

5. SASANCA (modrá - bílé znaky, pálení) - porodní váha 235g
"...prostě modrá - blankytně modrá..."

Po delší než roční pauze představuji naše plánovaná štěňátka v  chovatelské stanici PUNTO VALENTINO pro rok 2018 ⭐️ Konec roku 2016 a celý rok 2017 jsem si udělala chovatelskou pauzu. Po celou dobu jsem střádala plány a přemýšlela o budoucím krytí tak, aby naše miminka nebyla jen ledajaká miminka, ale miminka, která budou prostě s nálepkou PV  - taková, jak si já plemeno Amerického bezsrstého teriéra představuji. Myslím, že z našich webových stránek jde vidět, že typický, krásný, elegantní a zdravý teriér je pro nás opravdu na prvním místě. Pokud tyto řádky čte někdo, kdo je snový a touží po našem miminku, kontaktuje nás. Velmi ráda na cokoliv odpovím .  Na toto spojení jsem čekala déle než dva roky, proto již nyní přijímám rezervace od těch, kterým není jedno, jak jejich vybraný pejsek bude vypadat. Miminka budou opravdu vymazlená a perfektně socializovaná. Štěňátka z tohoto spojení budou úžasná jako domácí mazlíčci, ale také pro zájemce o výstavy nebo pro toho, kdo hledá perfektního pejska na psí sporty. Pro nás je nejdůležitější, aby naše miminka měla tu nej rodinu a krásný plnohodnotný život. Více o ABT a mém chovu se dočtete právě zde, na mých stránkách.  Najdete zde opravdu nejvíc informací o plemeni, které jsem za 14 let chovu a soužití s tímto úžasným plemenem sepsala. ABT jsem do střední Evropy přivezla a jejich chovu se opravdu věnuji denně v podstatě od roku 2004. Nejsme chovatelská stanice, která chová na kvantitu nebo neuváženě - plánujeme štěňátka, pokud opravdu víme, že budoucí spojení rodičů bude dokonalé a bude mít smysl. Proto pyšně a velmi ráda představuji rodiče budoucích miminek očekávaného vrhu "S". Nikdy nechováme na kvantitu, ale na kvalitu. Chovatelská stanice PUNTO VALENTINO je výstavně nejúspěšnější chovatelskou stanicí Amerických bezsrstých teriérů v Evropě a jako jedni z malá již několik let své pejsky pravidelně zdravotně testujeme - ne pouze rodiče, ale chováme pejsky na zdravotně testovaných několika generacích.  Naše štěňátka jsou odchována v rodině s každodenním kontaktem, láskou a maximální péči. S majiteli jsme po celý život pejska v kontaktu připraveni s čímkoliv pomoci. Jakákoliv i nezávazná návštěva je vítána! Naše štěňátka většinou žijí v zahraničí po celém světe. Proto jsem za každou úžasnou rodinu v ČR opravdu šťastná. Psát o chovatelském servisu nebo kupní smlouvě a startovacím balíčku pro štěňátko je zbytečné. To jsou věci, které by měly býti pro každého seriozního chovatele samozřejmostí, nikoliv něčím navíc. A věci navíc prozrazovat nebudu, protože ta jsou naším chovatelským tajemstvím pouze pro majitele našich odchovů. Více o rodičích se dozvíte níže.
Štěňátka očekáváme ve všech barevných rázech ( modrá, černá, čokoládová, červená, lila ) - jednobarevná i s puntíky.
Těšíme se na nové přátelé a majitele Amerického bezsrstého teriéra. Volat pro více informací můžete kdykoliv tel.: +420 605 999 909 nebo nám napište na email: puntovalentino@gmail.comTatínek: JCh. Ch. Grand Ch. WUDNSHU ICEMAN

Majkýnek je importovaný pejsek z USA od paní chovatelky Teri Murphy - zakladatelky chovu ABT v zemi původu, na kterého jsem si čekala téměř dva roky. Majkýnek je silné, ale elegantní kostry, krásné, dlouhé hlavy s pevným uchem. Má na dotek opravdu hebkou, jemnou kůži v barvě bílé s čokoládovými znaky. Má krásný, elegantní a prostorný pohyb. Perfektní úhlení obou párů končetin s dokonale rovnou horní linií. Hrudník je hluboký a prostorný. Obrovský klad kromě neskutečných výstavních úspěchů díky jeho kráse je jeho něžná, klidná a vyrovnaná povaha, což je u pejska velmi důležité. Je momentálně klenotem naší chovatelské stanice a na jeho potomky se moc těšíme.

Zdravotní testy: Luxace pately 0/0, PLL OK, DM OK

Výstavní úspěchy: ČESKÝ JUNIOR ŠAMPION, SLOVENSKÝ JUNIOR ŠAMPION, KLUBOVÝ JUNIOR ŠAMPION 2016, ČESKÝ ŠAMPION, SLOVENSKÝ ŠAMPION, ČESKÝ GRAND ŠAMPION, SLOVENSKÝ GRAND ŠAMPION, ŠAMPION ČMKU, DERBY WINNER SHOW NITRA 2017, WINNER PRAGUE 2017,  WINNER NITRA 2016, WINNER PRAGUE 2016, VÍTĚZ DĚTŘICHOVA 2016, KRAJSKÝ VÍTĚZ 2016, 3 x BEST IN GROUP II, 1 x BEST IN GROUP III, 1 x BEST IN GROUP V, 15 x BEST OF BREED, 4  x BEST OF JUNIOR, 1 x BEST OPPOSITE SEX, 20 x CAC, 6 x CAJC, VELMI NADĚJNÝ 1Maminka: NANANA PUNTO VALENTINO 

Nanynka je sporťák tělem i duší. Tuto její vášeň jsme objevili velmi brzo, proto se místo výstav Nanynka ubírala sportovním směrem. Je to elegantní fenka s nádhernou hlavou a dokonalým, dlouhým, klenutým krkem. Má pevné uši a co na ní nejvíce milujeme, je její výraz. Barva kůže je modrá s pálením. Je rychlá jako střela a její pohyb je krásně dlouhý a prostorný. Třeba se ve stáří do výstavního kruhu ještě podívá. Teď běhá a skáče přes překážky. To je momentálně její život. Samozřejmě gaučem, postýlkou a teplou, měkkoučkou dečkou nepohrdne. Je to opravdová mazlinka. Nanynky rodiče (KALON'S BLUE CHRISTMAS x KIDD K'S LIVING IN PRAGUE) byli oba importovaní ze země původu USA z nejlepších chovatelských stanic a oba jsou nádhernými představiteli plemene. Nyní jsou již zaslouženými veterány, proto jsme šťastní,  že Nanynka bude pokračovatelkou těchto krásných a elegantních linií, které se nám do České republiky podařilo získat.

Zdravotní testy: Luxace pately 0/0, PLL OK, PRA OK, DM OK, SRDCE OK, LEDVINY OK

Výstavní úspěchy: 1 x BEST IN GROUP II, 1 x BEST OF BREED, 2 x CAJC

Sportovní aktivita: Dog Raicing, Coursing, Cross-People Dog Racing