Plánovaný vrh Z a A

2021

Co je u nás nového? Aneb očekáváme první štěňátka v roce 2021!

Kromě toho, že u Aktualit na našem webu nám chybí mnoho zážitků, výstavních úspěchů a příběhů s našimi nahatými mazlíčky (slibuji že postupně doplním), se stále snažím pokračovat ve své chovatelské vizi a spokojeně sleduji naše milované odchovy, jak dělají radost svým majitelům.
Konec roku 2019 byl pro nás opět tak trošku chovatelsky výjimečný. Podařilo se nám po několika letech čekání opět přivézt ze země původu ABT z USA posilu pro naší chovatelskou stanici - chlapečka Gaushof‘s Kendey. Úžasný kluk, s úplně novou krevní linií, po které jsme tolik toužili. Jeho tatínek je takovou psí legendou.
Více o Kendýskovi v sekci pejsků.
Ale proč zmiňuji právě jeho? V červnu očekáváme první a poslední dva vrhy v roce 2021. A také první miminka po našem Američánkovi! Náš čokoládový Kendýsek bude poprvé tatínkem.

Naše miminka – odchovy Punto Valentino, dělají radost svým majitelům po celém světě jako domácí mazlíčci, jsou neskutečně úspěšní na výstavním poli a překonávají psí hranice téměř ve všech psích sportech. Největší radost mi ale dělá spokojený majitel, který si doveze domů štěňátko takové, jaké si vysnil. Výstavy ani jiné soutěže nejsou pro nás důležité. Pro nás je nejdůležitější, aby naše miminka měla tu NEJ rodinu a krásný plnohodnotný, láskyplný život.
Perfektně socializované, chytré, vymazlené a zvyklé na chod rodiny se vším všudy.
Tak přesně takto budou odchována také očekávaná miminka z vrhu „Z“ a z vrhu „A“.
Díky mým dlouholetým kamarádkám Martičce Hudcové a Kačence Lukavské se tento můj mnohaletý chovatelský plán a sen stane skutečností. Děkuji z celého srdce holky moje.

Jedná se o novou krevní linii ze strany tatínka.

Rodiče obou vrhů jsou zdravotně testovaní, což je pro mne vždy priorita číslo 1. Více o ABT a mém chovu se dočtete právě zde, na mých stránkách. Najdete zde opravdu nejvíc informací o plemeni, které jsem za 17 let chovu a soužití s tímto úžasným plemenem sepsala. ABT jsem do střední Evropy přivezla a jejich chovu se opravdu věnuji denně v podstatě od roku 2004. Nejsme chovatelská stanice, která chová na kvantitu nebo neuváženě. Plánujeme štěňátka, pokud opravdu víme, že budoucí spojení rodičů bude pro nás dokonalé a bude mít smysl. Proto pyšně a velmi ráda představuji rodiče budoucích miminek tohoto očekávaného vrhu.

KENDEY GAUSHOFS (import USA) x WUNDWAY MIRABELLA (import Russia)

KENDEY GAUSHOFS (import USA) x POPPY PUNTO VALENTINO (můj odchov)

Chovatelská stanice PUNTO VALENTINO je výstavně nejúspěšnější chovatelskou stanicí Amerických bezsrstých teriérů v Evropě a jako jedni z malá již několik let své pejsky pravidelně zdravotně testujeme - ne pouze rodiče, ale chováme pejsky na zdravotně testovaných několika generacích. Naše štěňátka jsou odchována v rodině s každodenním kontaktem, láskou a maximální péči. S majiteli jsme po celý život pejska v kontaktu připraveni s čímkoliv pomoci. Jsem šťastná, když jsme na stejné vlně a navzájem si důvěřujeme. Jakákoliv i nezávazná návštěva je vítána! Naopak, jsem velmi ráda za osobní kontakt. Naše štěňátka většinou žijí v zahraničí po celém světe. Proto jsem za každou úžasnou rodinu v ČR opravdu šťastná. Psát o chovatelském servisu nebo kupní smlouvě a startovacím balíčku pro štěňátko je zbytečné. To jsou věci, které by měly býti pro každého seriozního chovatele samozřejmostí, nikoliv něčím navíc. A věci navíc prozrazovat nebudu, protože ta jsou naším chovatelským tajemstvím pouze pro majitele našich odchovů. Více o rodičích se dozvíte níže. Štěňátka očekáváme ve všech barevných rázech (modrá, černá, čokoládová) - jednobarevná i s puntíky.
Těšíme se na nové přátelé a majitele Amerického bezsrstého teriéra. Volat pro více informací můžete kdykoliv tel.: +420 605 999 909 nebo nám napište na email: puntovalentino@gmail.com


Tatínek: GAUSHOF’S KENDEY

Kendýsek je importovaný pejsek z USA, na kterého jsme čekali několik let. Jeho tatínek AKC GRCHB UKC GRCH WMK's Walking On Jupiter CGC “Walkyr” – majitelka paní Janette Parker USA, je takovou legendou mezi ABT v USA. On sám je neskutečně výstavně úspěšný a jeho dcera Pynk je dokonce vítězkou nejprestižnější výstavy na světě pro plemeno ABT – a to Westminter show 2020 v USA.

Kendýsek je středně velký kluk s nádherným hrudníkem, dokonalým předhrudím a perfektně rovnou horní linií. Má nádherně osvalené tělo, krásný pohyb a pro plemeno překrásnou, typickou hlavu. Jeho kůže je hedvábně jemná v barvě čokolády. Bohužel, v covidové době nebyly žádné výstavy, ale zkoušku chovnosti zvládl bravurně. Co je snové, je jeho povaha. Duchem stále hravé psí „dítě“ s radostným úsměvem. Milující, klidný, veselý, bezprostřední, něžný. Povaha je u pejska velmi důležitá. Je takou novou hvězdou pro jeho přednosti a hlavně klenotem pro jeho novou krevní linii. Díky svým přednostem a nové krevní linii je Kendey naší velkou nadějí do budoucna.

Jeho majitelkou  a úžasnou maminkou je skvělá Martička Hudcová. Děkuji, zlato.
Zdravotní testy: Luxace pately, PLL, DM, PRCD1, vWD1.
Maminka: WUDNWAY MIRABELLA 
NAROZENÍ ŠTĚŇÁTEK OČEKÁVÁME PRVNÍ TÝDEN V ČERVNU!
Děkuji Martičce Hudcové, za možnost obrovského přínosu a pokračování v chovatelské práci pro ch.s. Punto Valentino.

Mirabella, domácím jménem Mzuri - svahelsky "Kráska" je opravdu výjimečná, dokonalá, přenádherná. . Naše modrá kráska, dovezená z Ruska, díky které jsme získali mimo jiné obrovské přednosti spojené s ideálním standardem, také novou krevní linii do naší chovatelské stanice. Na Mzuri jsme si čekali několik dlouhých let a když přistála na Ruzyňském letišti, zatajil se nám dech. Mzuri je nesmírně elegantní fena ve všech ohledech. Její dokonale ladný pohyb, její elegance, dokonalá stavba těla je něco, co musí člověk vidět na vlastní oči. Už když poprvé vstoupila do výstavního kruhu, naše přání se vyplnilo ve 101%. Mzuri ve velmi krátkém čase vyhrála co mohla a dokonce získala, kromě nejvyšších možných titulů pro plemeno, také titul BEST OF DAY JUNIOR, což je pro neuznané plemeno opravdu neskutečná pocta, ne-li zázrak. Získala jej jako první ABT v celé historii Evropy a ještě k tomu na její první výstavě v životě! Je velmi empatická, učentlivá, chytrá. Zkrátka opravdová dáma každým coulem. A znovu se opakuji - ta její elegance je prostě WOW!

Zdravotní testy: Luxace pately, PLL, DM, PRCD1, vWD

Výstavní úspěchy: ČESKÝ JUNIOR ŠAMPION, ČESKÝ ŠAMPION, SLOVENSKÝ JUNIOR ŠAMPION, SLOVENSKÝ ŠAMPION, KLUBOVÝ JUNIOR ŠAMPION 2018, KLUBOVÝ ŠAMPION 2018, KLUBOVÝ VÍTĚZ MLADÝCH 2017, KLUBOVÝ VÍTĚZ 2018, KLUBOVÝ VÍTĚZ 2019, VÍTĚZ SPECIÁLNÍ VÝSTAVY 2018, 2 x NÁRODNÍ VÍTĚZ , DERBY VÍTĚZ 2018, VÍTĚZ PRAHY 2019, res. BEST IN SHOW BABY, 1. místo ŠAMPION ŠAMPIONŮ SK 2017, 3. místo ŠAMPION ŠAMPIONŮ  CZ 2017, Multi. BEST IN GROUP, 6 x BEST OF BREED, 6 x BEST OPPOSITE SEX, 2 x BEST OF JUNIOR, res. BEST IN SHOW BABY, res. BEST IN SHOW

Výstavní výsledky jsou od 15. rozhodčích ze 7. zemí světa2.
Maminka: POPPY PUNTO VALENTINO 
NAROZENÍ ŠTĚŇÁTEK OČEKÁVÁME VE DRUHÉ POLOVINĚ ČERVNA 2021!
Děkuji Kačence Lukavské za možnost pokračovat v linii, která je pro mne tak moc důležitá.

Poppy je kráska, vysněná kráska. Plány pro vrh, kde se Poppy narodila, byly dlouhá léta jen genetický rozkreslené na papíře a v mé hlavě. Ova její rodiče jsem cíleně přivezla z USA, aby spojení, ze kterého se narodila, mohlo být uskutečněno. Poppy je menšího vzrůstu, silné kostry, má dlouhou hlavu s perfektně pevným uchem a už na první pohled je ONA takovou luxusní panenkou. Má perfektní, jemnou, sametovou a velmi kvalitní kůži v barvě modré s bílými znaky a pálením. Má neskutečně báječnou, milou povahu a velmi ráda se cokoliv učí. Proto také mimo výstavní kruh, kde je opravdovou výstavní princeznou a získává jeden titul za druhým, vyniká také na poli sportovním. Poppy je hvězdičkou naší chovatelské stanice Punto Valentino ve všech směrech. Nesmírnou péči a lásku jí dává Kačenka Lukavská s rodinou. Děkuji Kačí!

Zdravotní testy: Luxace pately, PLL, DM, PRCD1, vWD

Výstavní úspěchy: 1 x BEST OF DAY  - tento titul získala jako první pro plemeno ABT v historii celé Evropy, ČESKÝ JUNIOR ŠAMPION, SLOVENSKÝ JUNIOR ŠAMPION, CHORVATSKÝ JUNIOR ŠAMPION, KLUBOVÝ JUNIOR ŠAMPION 2017, KLUBOVÝ ŠAMPION, ČESKÝ ŠAMPION, ŠAMPION ČMKU, ČESKÁ GRAND ŠAMPION, SLOVENSKÝ ŠAMPION, CHORVATSKÝ ŠAMPION, KLUBOVÝ VÍTĚZ 2017, NÁRODNÍ VÍTĚZ 2017, NÁRODNÍ VÍTĚZ 2018, DERBY WINNER 2017, 1 x JUNIOR BEST IN GROUP, 2 x VÍTĚZ PRAHY, Multi. BEST IN GROUP, 14 x BEST OF BREED, 7 x BEST OPPOSITE SEX, 11 x BEST OF JUNIOR

Pokud Vás naše plánovaná miminka zajímají a srdíčko říká ANO, kontaktujte mě. Velmi ráda zodpovím všechny Vaše dotazy, nebo se rovnou domluvíme na osobním setkání.

Romana Dyntrová / puntovalentino@gmail.com  / +420 605 999 909